k2 menu
neděle, 08 květen 2005 14:08

Mount Kenya

Napsal(a)

Průvodce výstupem na Mount Kenya. Vrcholy Point Lenana, Nelion a Batian. Možnosti povinnosti, poplatky platné pro rok 2005.. 

Mount Kenya 5199 m.
Do oblasti Mount Kenya, druhé nejvyšší hory Afriky, se dostanete nejlépe z Nairobi.
Pokud nebudete volit dražší dopravu (taxi, letadlo), dostanete se tam docela bezproblémově autobusy i častými minibusy (matatu). Stanoviště této dopravy naleznete na Accra st., nedaleko centra .
Výchozími body do hor jsou městečka: Nanyuky (Sirimon road), Naro Moru a Chogoria. Po osobní zkušenosti doporučuji kombinaci dvou různých, jednu pro výstup a druhou pro sestup. Kolem pohoří vede docela frekventovaná silnice, která Vás dovede, v matatu, buď zpět do Nairobi, nebo do východiště výstupové cesty.
 
nanyukykenyamap
Nejpříznivější měsíce pro výstup jsou během místního období sucha. Leden - únor a konec srpna - konec září.

mountkenyamap
Odkazy: Keňští horolezci, kteří komerčně organizují i technicky obtížnější výpravy. Například technické lezení na samotný nejvyšší vrchol - Batian.
Batian

Tento průvodce je právě zpracováván a informativně vystaven ke konzultaci s přáteli, kteří do oblasti zanedlouho poletí....
Za neúplnost se omlouváme, více informací dostanete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Číst 1230 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted